Paracetamol - návody a tipy pro používání
Paracetamol (acetaminophen), je považován za relativně bezpečný lék. Tento lék patří do nenarkotického bolest relievers. když se používá téměř neobjevují nežádoucí účinky, může být použit během těhotenství a kojení. Z tohoto důvodu, to je často věnována dětem jako anestetikum nebo analgetikum je používán v celé řadě přípravků proti nachlazení a chřipce. Je k dispozici ve formě tablet, čípků a sirupu, takže si můžete vybrat nejvhodnější a léková forma.
Paracetamol (tablet) - návod k použití
forma produktu - tablety, 500 mg, bílá.
Mezinárodní název - Paracetamol.
Farmakoterapeutické vlastnosti - analgetikum, antipyretikum.
Video: Pentalgin | Návod k použití
Paracetamol - výuka: čtení
- Bolest mírné až střední intenzity. Mezi ně patří bolest zubů, migrény, bolesti hlavy, bolesti svalů, neuralgie, nepohodlí s popáleninami a různá zranění. To je také indikován k bolesti při menstruaci, stejně jako různé ženských onemocnění.
- Zvýšená tělesná teplota u infekčních onemocnění, nachlazení, chřipky a dalších febrilní syndrom.
- Spála, spalničky, plané neštovice, zánět středního ucha, tonsilitida léze sliznice dutiny ústní, prořezávání.
- Často se používá v očním lékařství při léčbě různých zánětlivých procesů.
Paracetamol - instrukce: dávkování
Dospělí mohou užívat lék na 500 mg až čtyřikrát za den, si pauzu ve čtyřech - šest hodin. Maximální najednou, můžete si vzít jeden mg, maximální denní dávku - čtyři miligramů. Průběh léčby - od pěti až sedmi dnů.
Šumivé rozpustné tablety před použitím se ředí ve sklenici vody.
Děti od šesti do dvanácti let - 220 - 480 mg, od jednoho do šesti let - 110 - 240 mg, od tří měsíců do jednoho roku - 20-120 mg až čtyřikrát během dne a při dodržení intervalu šesti hodin. Maximální denní dávka pro děti do šesti měsíců, - 350 mg do 1 roku - 500 mg, a to až na tři roky - 750 mg, a šest let - 1 g, do devíti let - 1,5 g, do dvanácti let - 2, pouze brát zřetel že tyto dávky naznačuje, že existují závažné důvody pro jejich uplatnění.
Děti do tří měsíců dát paracetamol se doporučuje pouze na lékařský předpis, 10 mg na kilogram.
Paracetamol - instrukce: kontraindikace
Výstřednost NSAIDS, alkoholu, selhání ledvin, těžká anémie, selhání jater, leukopenie, diabetes.
Video: Paracetamol tablety léku
Paracetamol nemá prakticky žádné kontraindikace, ale musíme být pozorní k dávkování při různých onemocněních.
Použití paracetamolu To není kontraindikováno během těhotenství a kojení, ale dlouhodobé užívání se doporučuje poradit se s lékařem.
Paracetamol - instrukce: nežádoucí účinky
Lék může způsobit trombocytopenii, agranulocytózu, anémie, aseptické pyurie, renální koliky, různé alergické reakce. K dispozici jsou také bolesti v nadbřišku, nevolnost. Je-li silné nežádoucí účinky, doporučuje se poradit s lékařem nebo nižší dávku.
Paracetamol (sirup) - návod k použití
Obvykle tato forma léky používané k léčbě dětí. Farmakologický účinek je stejný jako v tabletách - antipyretikum, analgetikum a anti-chudé.
Hlavními indikacemi pro použití - horečku a horečka doprovázející různá infekční a zánětlivá onemocnění.
Dávkování - děti od tří měsíců - jednu čajovou lžičku, 1 rok - jedna až dvě čajové lžičky, od šesti let do 14 let - dva až tři čajové lžičky dvakrát nebo třikrát během dne. Kurz může trvat od jednoho do pěti dnů.
Kontraindikace a vedlejší účinky, že je stejný jako pelet, i když menší dávce.
Analgetika proti bolesti v kloubech účinně odstranit bolesti a zánětu
Z toho, co pilulky „paracetamolu“. Vše o drogové…
"Paracetamol" bolesti hlavy. "Paracetamol" (tablety): Pokyny
`Drug Rinikold`: návod k použití, indikace a kontraindikace
Droga „Ibuklin děti“: návod k použití
Paracetamol pro děti
Droga „Efferalgan“ (svíčky) - účinné analgetikum a antipyretikum
Paracetamol antipyretikum návod
Tsefekon - svíčky pro děti k úlevě od bolesti a horečky
Efferalgan - návod k použití
Lék Panadol. Návod k použití
Instrukce, jak využít „Paracetamol“
Medicine "paracetamol". Používá se v medicíně
Měl jsem vzít prášky `Paratsetamol` během těhotenství: dávkování a nežádoucí účinky
Droga „Paracetamol“ - složení, indikace, kontraindikace
`Paratsetamol` droga (sirup pro děti) - návod
Lék "Efferalgan" (sirup). Pokyny (dětské lékařství)
Drog „askofen“ - indikace pro použití
Droga „Pentalgin ICN“: indikace pro použití a složení
„Paracetamol“: návod k použití. Popis přípravy, skutečné protějšky
Pentalgin: návod k použití