Konečný integrovaná činnost ve starší skupině na konci roku
Dnes budeme hovořit o tom, jak uspořádat závěrečnou integrovanou aktivitu ve starší skupině školky. Co je potřeba se zaměřit? Jaké znalosti je nutné kontrolovat dítě? Podívejme se na všechno v pořádku.
Video: Integrovaná činnost ve starší skupině „Létání v
cíle
Co konečný integrovaný aktivitu ve starší věkové skupiny? Mezi hlavní úkoly bude konsolidace a zobecnění pokryté materiálem. jazykový vývoj, posílení počáteční matematické a logické poznání, kontrola pohyby rukou, vývoj řeči a probuzením touhy u dětí samostatně řešit své úkoly. Mezi další cíle mohou být postaveni před učitelem, v závislosti na svahu mateřské školy. Například v případě, že skupina se zvýšenou studium anglického jazyka v soukromém školce, můžete přidat prvky, které upevňují znalosti v této oblasti.
formát
Jak je možné strávit konečné integrovanou aktivitu ve starší skupině? Prvním krokem je vybrat scénu svých tříd. Vzhledem k tomu, že to není standardní soukromé lekce bude lépe sestavit hrubý plán činnosti a situace, motivy a postavami, které budou "pomoci" děti. Nabídnout dětem konečné integrovanou činnost ve starší věkové skupiny? Cesta bude vynikající volba, ve kterém se děti budou moci vyzkoušet všechny své dovednosti, které oni byli cvičeni po dobu několika let. Všimněte si, že k takové události, které můžete potřebovat dekorace. V zásadě nic zvlášť obtížné. Můžete čerpat na / šití lekcí v průběhu celého roku postupně k jejich výrobě: pár stromů, trávy, řek kreslení domu -Veškerá závisí na tom, kam jdete "odeslat" děti.
znaky
Konečný integrovaná činnost ve starší skupině by měla probíhat pod dohledem učitele. Ale to neznamená, že budete muset dělat všechno sami. Můžete pozvat animátor, který bude obsahovat relaci na plánu, který v souladu s nimi. Hlavní věc - mějte na paměti, že by to neměl být klaun! Komplexní integrovaná konečných tříd ve starší skupině provedeno ne tolik pro zábavu dětí, ale s cílem otestovat své schopnosti. Určit slabiny, které je třeba dotáhnout. V souladu se zvoleným rámem "cestovní" budete blížit hrdiny, je známo, že mnoho z jeho dětství - jako příklad nevím, Medvídek Pú, atd V takovém případě se pokuste uhodnout nadšení svých svěřenců, ale nepřehánějte to.. Například dnešní děti mohou také být obeznámeni s Cheburashka, ale láska karikatura "trakaře", Souhlasit, oblékání v autě bude vypadat hloupě.
pro rodiče
Vzhledem k tomu, rozhodli jsme se, že naším cílem - identifikovat slabiny, takže musíme ukázat své rodiče. Samozřejmě, mohli bychom prostě říct jim po výsledcích třídy, ale je to mnohem lepší, kdyby "máma"Kteří věří, že jejich dítě ideální, jsou schopni vidět vše na vlastní oči. Proto otevřít finální prezentaci integrovaný aktivitu ve starší skupině. Vyberte si vhodný čas a pozvat maminky a tatínky, aby se podíval na pohled. Mimochodem, pokud vezmeme v úvahu, že skupina obvykle 20-25 děti, to je docela možné se dohodnout se svými rodiči a najmout profesionální animátor pro výuku. Věřte mi, bude mu vyrovnat lépe než učitel.
standard
Než začnete vytvořit plán diagram třídy, pojďme stanovit najednou. Například normy, pro které by mělo být provedeno konečné integrovaný aktivitu - GEF. Senior skupina, jakož i jakákoli jiná skupina ve školce, není zahrnuta ve federálních norem. To znamená, že si můžete najít seznam vědomostí, které by mělo být dítě do školy, ale nikdy uvedeno metod vyučování děti v předškolním věku. Z tohoto důvodu existují školky se školením, postavené na různých technik "proslulý" psychologové, jejichž metody se hroutí, jakmile se ukáže alespoň jeden nestandardní osoby ve skupině.
Začínáme
Takže jste si vybrali okolí svého budoucího zaměstnání. Nyní se podívejme, co přesně je třeba udělat na něj. Prvním krokem bude zlepšení warm-up. Je nepravděpodobné, že budete nuceni děti, aby to každý den, ale během závěrečné hodině budou muset pohybovat hodně, snad i pobíhat na ulici, a aby nedošlo ke zranění a potřebují trochu tréninku.
Video: otevřená skupina zanyatie.Starshaya
- Zde je příklad: hledáte pozor na ukradený poklad, po kterém následuje cestu. Všechny děti aplikoval jeho ruku na čelo. Mírně naklonit dopředu a nahlédnout do dálky - právo doleva, zleva doprava (mash dolní části zad).
- Ježibaba okrádá děti klíč na hrudi se špičkou - děti skákat kolem sebe a snažil se odnášet (mash stop).
- Zahřát ruce mohou nechat koule v koši. Jakmile je naplněn, otevřete následující řádek v cestě.
příroda
Zahřeje, můžete přejít přímo k zaměstnání. Pokud se vy a území mateřské školy počasí dovolí, jít na ulici. Kde jinde strávit konečný integrovaný lekci o lese? Starší skupina musí být schopen rozlišit několik druhů stromů, ptáci a zvířata vědět. Dokonce i když se nepěstují mnoho různých stromů v zahradě, vždy můžete předem připravit několik obrazů s rostlinami. Nezapomeňte, že děti by měly mít možnost stanovit nejznámější plemeno list na ně.
uklidnění
Tráví spoustu venkovních sil, děti se stěhují zpět do učebny. To je ten správný čas pro provedení konečné, integrovaný zaměstnanost "origami", Senior skupina by měla již zvládli základní dovednosti práce s papírem. A je to také váš úkol. Pokud vaše dítě je 6 let nemohou vybírat jednoduché konstruktor, pak opomenutí svých lektorů. Totéž s papírem. Mnozí znají legendu o nemocné dívky, která se snaží shromáždit tisíc jeřábů, protože to bylo, aby ji zachránil z nevyléčitelné nemoci. Od svých svěřenců, nikdo nevyžaduje takové činy. Ale musíme být schopni sestavit letadlo, loď, větrný, vločky a mnoho dalších položek, které mohou děti. Co jiného může znamenat konečnou integrovanou aktivitu "origami"? Senior skupina musí být schopen provádět jednoduché řemesla ze šrotu materiálů - Clay, šišky, kaštany a listy. To vám umožní kontrolovat výkonnost a úroveň rozvoje dětské představivosti. Neptejte se jich na rámy a hranic, ať se snaží vytvořit řemesla na jakékoli téma, co chtějí.
nadace
V průběhu Vašeho "cestovní" s žáky budete muset zkontrolovat znalosti, které jsou nepostradatelné pro každé lidské bytosti. GEF doporučuje, aby děti vědí, jak počítat do 10 a znát správné pořadí čísel. Avšak tím, že až do výše 100 plně schopen moderní dítě, je-li zapojen do jejího rozvoje a vzdělávání, a nenechávat v péči tablety a počítače. Nicméně, každý set rám, musíte se rozhodnout.
Kromě matematiky, je nutné otestovat schopnost číst a jasně vyjádřit své myšlenky. To je jedna věc, když dítě je plaché a koktá při čtení nahlas, zatímco jiní, když málo dělali s ním. To je v této fázi konečného integrovaného logopedické činnosti ve starší věkové skupiny. Ne nutně zkontrolovat rychlost čtení nebo nechá vzpomenout na báseň, ale schopnost porozumět tomu, co čtou a výrazné intonace zařídit potřebné.
fyzika
Děti by měly mít obecnou představu o vlastnostech fyzikálních objektů: některé z nich jsou těžší, některé měkčí, aby bylo možné porovnávat velikosti oka, a stanovit materiál, jehož objekty jsou vyrobeny. Vše, co je známo, ve srovnání a použití předmětů na sebe. Zkontrolujte, zda tyto dovednosti sbírání "pyramidy" pozdě, ale daleko, aby bylo možné určit, jaký předmět se liší od ostatních velikostí - snadno.
Video: gramotnost senior skupina 11.02.2015
Zkontrolujte, dětský znalosti malby. Jaké barvy jsou získány smícháním červené a žluté, žluté a modré? Vědět, jak změnit vlastnosti objektu při smíchání - nejvíce banální příklad. Například, můžete provést následující experiment.
- Nalít do sklenice vody. Posypeme pepřem koření nebo jen tma. Pokud za normálních podmínek prst ponořit do vody, pak to bude i nadále stopy koření. Jak se dělá tak, že když spustil do vody, prst zůstal čistý? A: máčení předem to v rostlinném oleji, pak se ponoří do vody koření částic bude slábnout od ní.
- Diffusion. Ne, není tomu tak. Míchání. Poveda zkušenosti v mixování písku. Víte, že písek na plážích, pískoviště řek jinou barvu? Zásobili pre-barevný písek, může být použit cukr. Začít vrstvy písku vyplnit všechny lahve. Získáte velmi krásný vzor. Ale děti budou moci pochopit, jak mix a že předěl výsledná směs je nemožné.
- Další zkušenosti s pískem. Sklenice na spodní lehkého plastového míč s výzvou k "prohlídka", Jak se dostat bez otáčení sklenici a nedotýkejte se míč? Začněte vyplňovat do písku, pomalu se jí třásl. Písek bude překážet míč a zvedněte ji nahoru. Můžete také nalít do vody, která mu tlačil na vrchol.
world zařízení
Ne, to není náboženství nebo politiky. Děti by měli být schopni pochopit, že je vše v pořádku - ráno, v poledne, večer, v noci. Časy roku by měla být zahrnuta v konečném integrované činnosti v starší věkové skupiny. Jaře a na podzim, v létě i v zimě. Dítě musí pochopit, že přijdou jeden po druhém v určitém pořadí, a se světem se vyskytují významné změny. Je nutné, aby dítě není psychicky a uzavírá takto: "Nemusíte mi koupit zmrzlinu, protože hloupý pád přišel!"
Zkontrolujte, zda se děti vědí, jak různá zvířata připravují na zimu. Kdo se stane spící, který na skladě produkty, a který mění "kožich"? Jak nosit zimní ryby? Pro lidské chování je jako?
Podzim - čas sklizně. zda jsou žáci schopni rozlišit bobule? Rybíz, maliny, borůvky. Vědí o houbách - toxické a vyloženě nebezpečné?
V létě. Vzhledem k tomu, tentokrát si můžete vyzkoušet dětské znalosti o bezpečnosti. Na ulici, jezera nebo prostě v lese. Chápou, že v zápase - není hračka?
Jaro - doba kvetení. Kolik různých barev jste se naučili v minulém roce? Co říkali? Kdo opylovat jim?
Video: tř.otevřená v přípravné skupině mateřské školy 75
Doslov
Nezapomeňte, že konečná integrovaná činnost ve starší věkové skupiny se provádí s cílem shrnout a konsolidovat vše naučil v průběhu minulého roku, a nikoli učit děti, že nepochopili v průběhu času. Můžete je nasměrovat k "prohlídka"Ale neřeší, a vysvětlit jim, jak se vypořádat s některými puzzle. Musíte ukázat rodičům, že jejich děti nechodí do školky marně, že se naučil hodně a stal se více či méně nezávislé.
Rodiče! Pokud jste pozváni k takové činnosti, nutně navštívit ji. Vzít volno v práci. Vaše dítě je důležité, aby si dávat pozor na něj a sledoval jeho pokrok. Jestli má něco, co nefunguje, pokud si všimnete, že malej horší než ostatní v jedné oblasti, nejsou mu nadávat. Je lepší, aby se pokusili zjistit příčinu poruchy, mu pomůže překonat tento krok. Koneckonců, cvičení se neprovádí tak, aby se chlubit, jejichž dítě je lepší, a ukázat, jak moc děti vyrostly a vyzrálé.
- Hluboký nádech, ruce širší nebo ranní cvičení ve starší skupiny školky
- Navrhování ve starší skupině papíru: rozvíjet prostorové a kreativní myšlení
- Cvičení po spaní ve starší věkové skupiny. Nejlepší sada cviků
- Vytvořte kus přírody ve školce s jejich vlastních rukou
- Hlavním tématem mateřské setkání ve střední skupině školky
- Předškolní učitelé Poznámka: čtení ve vysoké literární skupině
- Vypracovat plán práce s rodiči ve středu skupiny školky
- Musím výuku matematiky v seniorské skupině školky?
- Dlouhodobé plánování v seniorské skupině: Hlavní
- Jaké úkoly zahrnuje výuku matematiky v přípravné skupině?
- Musím navrhnout ve školce?
- Athletic aktivity ve starší věkové skupiny - co mohou vybrat?
- Vývoj řeči v druhém mladší skupiny. cvičení
- Integrovaná činnost v druhé nejmladší skupiny v matematice, rozvoj řeči
- Experimentování ve starší skupině. Game-experimenty
- Integrovaná činnost v prostřední skupině: Plán
- Třídy v mateřské škole v vrcholového: Program
- Třídy na svět kolem sebe v přípravné skupině. Seznámení se s okolním světem
- Konečná aktivita ve střední skupině v matematice a kreslení: plan, synopse
- Otevřete integrovaných tříd v přípravné skupiny pro matematiku a vývoji jazyka
- Jak provádět integrované tříd v první skupině dětských školky?